Okuma Soruları ile Yüzleş

YDS / YÖKDİL gibi sınavların en belirleyici olan bölümü: OKUMA

YDS-YÖKDİL
Okuma
Okuma Soruları ile Yüzleş

Merhaba

YDS / YÖKDİL gibi sınavların en belirleyici olan bölümlerinin başında, paragraf soruları gelmektedir. Bu gerçeği kabul edip, yüzleşmek için hala geç kalmadın. İngilizce okuma yapmak elini taşın altında koymaktır. Düşünsene her konudan, her seviyeden, her kaynaktan okuduğunu anlayabiliyorsun. Orijinal kaynaklardan, birinci elden doğru bilgiye İngilizce bilerek ve okuduğumuzu anlayarak ulaşmak balık tutmayı öğrenmek gibidir. Hem yaşam kalitesini arttırır, hem de kendini gerçekleştirmene ve daha kalifiye bir birey haline gelmene katkı sağlar. Bu yüzden sınav İngilizcesi çalışmaları yaparken bile öğrencilerimi hep bu bilinçle yetiştirmeye çalıştım. Okuduğumuz her soru soruyu doğru cevaplamaktan çok daha ulvi bir amaca hizmet ediyor. Doğru anlamak, doğru analiz etmek verdiği mesajı anlamak, oradaki bilgiye dikkat kesilip araştırma okyanusuna dalmak. Örneğin, ahtapotlarla ilgili okuduğun bir paragraf sonrasında edindiğin bir bilginin etkisiyle kendini arama motorlarında daha fazla içeriği okurken bulabilir ve hatta ordan konuyla ilgili efsane bir belgeseli İngilizce altyazılı izleme cesaretini kendinde bulabilirsin. Bu noktada sana 'My Octopus Teacher' adlı belgeseli önerebilirim mesela:) Youtube kanalımızdaki bu videomuzda çıkmış bir YDS paragrafını püf noktaları vererek analiz ettik. Okuma parçalarıyla ilgili çözüm taktiklerini, doğru analiz ve çeviri yapmanın yöntemlerini uygulamalı olarak anlattığımız bu video tarih temalı ve Tudor dönemiyle ilgili. Keyifli okumalar ve iyi seyirler diliyorum.

Merak Edebilirsin
Blog Yazıları
YDS 2024 Mart [Diyalog Soruları]
YDS 2024 Mart [Diyalog Soruları]

2024 Mart YDS Diyalog Sorularının Analizi

Devamını oku
YDS 2024 Mart [Reading Soruları]
YDS 2024 Mart [Reading Soruları]

2024 Mart YDS Reading Sorularının Analizi

Devamını oku
YDS 2024 Mart [Cümle Tamamlama Soruları]‍
YDS 2024 Mart [Cümle Tamamlama Soruları]‍

2024 Mart YDS Cümle Tamamlama Sorularının Analizi

Devamını oku
Tüm Blog Yazıları İçin
Daha Fazla
Merak Edilenler
Sıkça Sorulan Sorular

K4 English hakkında ne bilmek istersin? Tüm cevaplar burada.

İletişime Geç
K4 English nedir ve ne zaman kuruldu?

Kurucularımız, 2005 yılından beri YDT, YDS ve YÖKDİL gibi ulusal İngilizce sınavlarına yönelik çalışmalar yapmaktadır. Online içerik hazırlama sürecimiz 2017 yılında başladı ve 2019 yılında sınavlara hazırlanan öğrencilere daha iyi destek olabilmek için resmi olarak kurulduk. Bu tarihten itibaren online eğitimlerimiz ve kitaplarımızla öğrencilerimizin başarı yolculuklarında yanlarında olmaktan gurur duyuyoruz.

Kurucular kimlerdir ve bu projeyi başlatma nedenleri nedir?

Kurucularımız Hilal ve Ali hoca, İngilizce öğretmenliği ve sınav hazırlık alanında uzun yıllara dayanan bir deneyime sahiptir. Kaliteli ve erişilebilir eğitim sunma misyonu ile yola çıkan kurucularımız, K4 English'i öğrencilerin başarısını en üst düzeye çıkarmak ve İngilizce öğrenimini daha verimli hale getirmek için kurmuşlardır.

K4 English'in diğer kurslardan farkı nedir?

Özelleştirilmiş ders programları, deneyimli eğitmen kadrosu ve yenilikçi öğrenme teknolojileri kullanmasıyla K4 English, öğrencilere kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunar.

Başarı hikayeleriniz var mı?

Evet, birçok öğrencimiz sınavlarda üst düzey başarılar elde etmiş ve hedeflerine ulaşmıştır. Başarı hikayelerimizi web sitemizde bulabilirsiniz.

K4 English'in gelecek planları nelerdir?

Sürekli gelişen bir eğitim platformu olarak, kurs yelpazemizi genişletmek ve öğrencilerimize daha fazla kaynak sağlamak için çalışıyoruz.