Bloglara Dön
Ürünlerimiz
Eğitimlerimiz

Okuma

March 9, 2023

Bu Gerçek İle Yüzleşmek için Geç Kalmış Değilsin!

YDS / YÖKDİL gibi sınavların en belirleyici olan bölümlerinin başında, paragraf soruları gelmektedir. Bu gerçeği kabul edip, yüzleşmek için hala geç kalmadın.

Merhaba

YDS / YÖKDİL gibi sınavların en belirleyici olan bölümlerinin başında, paragraf soruları gelmektedir. Bu gerçeği kabul edip, yüzleşmek için hala geç kalmadın. İngilizce okuma yapmak elini taşın altında koymaktır.

Düşünsene her konudan, her seviyeden, her kaynaktan okuduğunu anlayabiliyorsun. Orijinal kaynaklardan, birinci elden doğru bilgiye İngilizce bilerek ve okuduğumuzu anlayarak ulaşmak balık tutmayı öğrenmek gibidir.

Hem yaşam kalitesini arttırır, hem de kendini gerçekleştirmene ve daha kalifiye bir birey haline gelmene katkı sağlar. Bu yüzden sınav İngilizcesi çalışmaları yaparken bile öğrencilerimi hep bu bilinçle yetiştirmeye çalıştım.

Okuduğumuz her soru soruyu doğru cevaplamaktan çok daha ulvi bir amaca hizmet ediyor. Doğru anlamak, doğru analiz etmek verdiği mesajı anlamak, oradaki bilgiye dikkat kesilip araştırma okyanusuna dalmak.

Örneğin, ahtapotlarla ilgili okuduğun bir paragraf sonrasında edindiğin bir bilginin etkisiyle kendini arama motorlarında daha fazla içeriği okurken bulabilir ve hatta ordan konuyla ilgili efsane bir belgeseli İngilizce altyazılı izleme cesaretini kendinde bulabilirsin. Bu noktada sana 'My Octopus Teacher' adlı belgeseli önerebilirim mesela:)

Youtube kanalımızdaki bu videomuzda çıkmış bir YDS paragrafını püf noktaları vererek analiz ettik. Okuma parçalarıyla ilgili çözüm taktiklerini, doğru analiz ve çeviri yapmanın yöntemlerini uygulamalı olarak anlattığımız bu video tarih temalı ve Tudor dönemiyle ilgili. Keyifli okumalar ve iyi seyirler diliyorum.

Bunları da Beğenebilirsin

Sence Gramer Önemli midir?

Devamını Oku >

Tanıştırayım: YDS

Devamını Oku >

Hikayemi Dinlemek İster misin?

Devamını Oku >