YDS / YÖKDİL hazırlık

YDS & YÖKDİL

HAZIRLIK

YDS YÖKDİL hazırlık sürecinde K4 English ekibi olarak ihtiyaç duyabileceğiniz en faydalı içerikleri sunmak için çabalıyoruz.

BAŞLANGIÇ

YDS NEDİR ?

Türkiye’deki akademisyen ve akademisyen adaylarının, kamu ve özel sektörde çalışanlarının İngilizce seviyesini belirlemek amacıyla ÖSYM tarafından yapılır.

YDS'de En Yüksek Puan Nasıl Alınır?

Evet. 2005 yılından bu yana YDT, YDS gibi sınavlara binlerce öğrenci hazırlayan Hilal hoca her hafta canlı dersler ile YDT grubumuzdaki öğrenciler ile buluşuyor.

Puanına Göre Çalışma
Programı Hazırladık!

Yeni başlayan, hatırlamak isteyen,

Yeni başlayan, hatırlamak isteyen, skorunu yükseltmek isteyen öğrencilerimiz için ücretsiz çalışma programları hazır!

Ne Söylediler ?

EVREN UÇAK
Bankacı
“Online YDS hazırlıkta K4 English ile çalışmak bir ayrıcalıktır. Hilal Hocamız ve Ali Hocamızın değerli emekleri ve eşsiz ilgileri ile en kaliteli Online YDS eğitim ortamı ve fırsatı K4 English platformunda. Herkese tavsiye ediyorum.”
BERRAK KARDAN
Bakanlık Memuru
“Kursa gidecek vakti olmayan ben, K4 English ücretsiz içeriklerini gördüm, o gün dünyam aydınlandı. Deneyim, ders anlatışınız, ve enerjiniz ile YDS hazırlık etabı çok verimli geçti. Beni hiç yanıltmadınız.”

YDS Hazırlığında Yapılması Gerekenler

Hedeflediğiniz puana bizimle bir adım daha yaklaşmanız en büyük amacımız. YDS hazırlık, YDS eğitim sürecini iyileştirmek için bildiklerimizi hemen paylaşalım.

YDS Konularında Online Eğitim
YDS Konularında Online Eğitim

Online YDS kursu veya bir kurumda YDS eğitimi alan adayların sınavı tanıması kadar kendisini de tanıması önemlidir. YDS hazırlık sürecinin nasıl başlaması gerektiğini anlattığımız “Tanıştırayım: YDS adayı” adlı blog yazımızı okuyun veya webinarımızı izleyin.

Online YDS Hazırlık Kursları Hakkında
Online YDS Hazırlık Kursları Hakkında

YDS’yi daha iyi tanıdıkça öncelikle hangi başlıklara odaklanılması gerektiğini öğrenin. Online YDS eğitim sürecimizde size çok güzel bir balık yedirmeyi değil, nasıl balık tutulduğunu öğretmek için hazırladığımız “YDS’de Önce Bunlar” adlı blog yazımızı okuyun veya webinarımızı izleyin.

ok-1

Sıkça Sorulan Sorular

YDS hangi aylarda yapılır?
2018 ve 2019 yıllarında YDS sene 3 kere (Nisan, Eylül ve Aralık'ta) yapıldı. Pandemi sürecinin başlamasıyle 2020'de sadece Eylül'de yapıldı. 2021'de ise Nisan ve Ekim'de yapıldı. 2022 yılında yapılacak sınavların en geç Ocak ayında bildirilir.
YDS kaç yıl geçerlidir?
Akademik kadro başvurularında ÖSYM tarafından yapılmış merkezi YDS geçerlilik süresinde süre sınırı yoktur. Dil tazminatında ise YDS 5 yıl geçerlidir.
YDS Sınavı Kaç Soru
YDS'de adaylar toplam 80 soruyu cevaplar.
YDS Soru / Konu dağılımı
• Kelime 6 soru • Gramer 10 soru • Cloze Test 10 soru • Cümle Tamamlama 10 soru • Çeviri 6 soru • Okuma Parçaları 20 soru • Diyalog 5 soru • Yakın Anlamlı Cümle 4 soru • Paragraf Tamamlama 4 soru • Anlatım Bütünlüğünü Bozan Cümle 5 soru
YDS Sınav Ücreti Ne Kadar
YDS başvuru ücreti 185,00 TL olduğu açıklanmıştır. Geç Başvuru sınav ücreti, aynı gün %50 daha fazla ödenir. Geç başvuru o gün Türkiye saatiyle 23.59’a kadar ödenmelidir. Ödemeler, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenebilir.
YDS Ne Zaman Açıklanır
10 Ekim 2021'de yapılan sınavın sonuçları 27 Ekim 2021 tarihinden itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenilebilir.
YDS Sınavı Kaç Dakika
Toplam 180 dakika / 3 saatir.
2022 YDS Ne Zaman
2022 takvimi en geç Ocak ayında ÖSYM tarafından duyurulur.
YDS Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılıyor
Başvuru ekranında kredi / banka kartı ile ödeme yapılabilir.
YDS Kurs Fiyatları Ne Kadar
YDS kurs fiyatlarımız hakkında bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak YDS kurs fiyatlarını inceleyebilirsiniz.
YDS hazırlık eğitimleriyle, YDS sınavları hakkında tüm konuları ve soruları içeren online YDS eğitim kursları K4 English’te
WhatsApp Destek