2024 YDT Kursunda Erken Kayıt Fırsatı
Şimdi Al

YDS Soru Bankası

ÖSYM tarafından hazırlanan ve her yıl belirli aralıklarla yapılan YDS sınavı; kelime, gramer ve okuduğunu becerilerini ölçen bir sınav türüdür. Farklı soru tarzları ile toplamda 80 sorudan oluşur. Ağırlıklı olarak yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından akademik kariyer yolculuklarına devam etmeleri için ön koşuldur. Her yıl binlerce adayın katıldığı YDS sınavından yüksek puan almayı hedefleyen adaylar için hazırlanan YDS soru bankası, sınavlarda karşılaşacağınız soru tarzlarına göre uzman kadrolar tarafından özenle hazırlanır. YDS Soru Bankası kitabı içerisinde yer alan ve tüm konuları kapsayan bölümler şu şekildedir:

15 saat video
Gramer, kelime ve soru tipleri testleri
8 konu testi
Çözüm videoları

Tüm bu bölümler sayesinde hangi konularda eksiklikleriniz olduğunu tespit edebilir ve pekiştirmeler yapabilirsiniz. Öğrendiklerinizi test eden konu testleri ve çözüm videoları ile sürekli tekrarlar yaparak bilgileri kalıcı hale getirmenizi kolaylaştırır. Böylece anlamadığınız ve bilmediğiniz konulardaki eksikliklerinizi verimli tekrar yöntemleri ile gözlemleyerek ilerleyebilirsiniz.

Profesyonel yazar kadro tarafından oluşturulan YDS Çözümlü Soru Bankası kitapları K4 English'te

YDS ÇÖZÜMLÜ SORU BANKASI

Profesyonel yazar kadro tarafından oluşturulan YDS Çözümlü Soru Bankası kitabı, özgün ve kaliteli soru tarzlarından oluşur. Tamamen YDS sınav sistemine uygun olan çözümlü soru bankası yüksek puan almak isteyen ya da puanını yükseltmek isteyen adaylar için idealdir. Çözümlü YDS Soru Bankası içerisinde bulunan soru tipleri sırasıyla şunlardır:

Kelime ve Dil Bilgisi
Paragraf soruları
Çeviri Soruları
Diyalog Tamamlama
Paragraf Tamamlama
Yakın Anlamlı Cümle Bulma
Cümle Tamamlama
Paragrafta Anlam Akışını Bozan Cümleyi Çıkarma

Çalışmaya başlayan ve başlayacak olan adaylar için özel olarak hazırlanan YDS Çözümlü Soru Bankası gerçek sınav sistemine birebir uyumlu olduğu için soru tarzlarına kısa süre içinde aşina olabilirsiniz.

YDS İngilizce Soru Bankası ve Çözümleri

YDS İngilizce Soru Bankası ve Çözümleri kitabı gerçek sınava birebir uyumlu sorular ve bu soruların çözümlerini kapsar. Detaylı açıklamalar ile soru çözümleri üzerinden konuları tekrar etme olanağı sunar. En etkili çalışma yöntemlerinden biri olan soru çözmek ve bolca soru tarzı görmek saatlerce konu çalışması yapmaktan çok daha faydalıdır. Soru türleri üzerinden gitmek ve hangi konularda eksikleriniz olduğunu belirlemek hedefe giden yolda önemli adımlardır. Çalıştığınız halde anlamadığınız konuları çözümlü soru bankaları sayesinde kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Aynı konuyu kapsayan farklı soru tipleri ve çözümleri etkili ders çalışma ve doğru sayınızı artırma konusunda büyük oranda yardımcı olabilir. YDS tamamı çözümlü soru bankası ile takıldığınız konuları öğrenmenize ve farklı soru tiplerini kısa süre içinde doğru yapmanıza imkan verir.

YDS Gramer Soru Bankaları

Yabancı dil sınavlarında yer alan ve adaylar için belki de en can sıkıcı sorular gramer soruları olabilir. YDS Gramer Soru Bankası tam da bu noktada sınava hazırlanan adayların yardımına koşar. Tüm YDS sınavı dil bilgisi konularını kapsayan bu kitap ile gramer sorularından korkmanıza artık gerek yok. ÖSYM tarafından hazırlanan YDS sınav sistemine uygun olan Gramer Soru Bankaları ile konuları tekrar edebilirsiniz. Her konu sonrası aynı konuda onlarca farklı soru örneği sunan bu kitap sayesinde konuları tekrar ederken sorulara karşı çözüm teknikleri geliştirebilirsiniz. Siz de YDS’ye hazırlanan adaylardan biri iseniz ve hedeflerinize ulaşmak için gerekli olan puanı almak istiyorsanız bu süreç esnasında Key For English’in uzman kadroları tarafından özenle ve özel olarak hazırlanmış YDS sınavına hazırlık kitaplarını tercih edebilirsiniz. Hemen şimdi sınav formatı ile aynı olan kitapları satın alarak çalışmaya başlayabilirsiniz.