Beraber Cümle Analizini Keyifle Hale Getirelim! Ne dersin?

Analiz yapmak okuma becerine ciddi katkı sağlar.

YDS-YÖKDİL
Okuma
Beraber Cümle Analizini Keyifle Hale Getirelim! Ne dersin?

Merhaba

YDS / YÖKDİL için çalışırken cümle analizi yapmayı sever misin? Benim sınıfta, video derslerimde, kendi başına soru çözdüğüm zamanlarda en çok yaptığım ve yapmaktan inanılmaz keyif aldığım çalışma cümle analizidir. Bu cümle İngilizce yazılmış olan herhangi bir kaynaktan, yerden olabilir. Bir makaleden, sınav sorularından, kitaptan ya da ünlü bir kişiye ait bir söz, alıntı...algılarımızı açtığımızda karşımıza analiz etmeye değer o kadar çok İngilizce cümle, malzeme çıkıyor ki aslında... Öğrendiğini deneyimlemenin, pratiğe dökmenin bir yöntemidir analiz. O cümleye kelime, dilbilgisi, kalıp, organizasyon, anlama, çevirme becerileri bakımından yaklaşmak ve çok boyutlu bakabilmek çok ciddi hacim katar. Soruyu çözmek 1 dakikadır fakat o soruyu analiz etmek ömürlük bir yatırımdır. Biz K4 English ailesi olarak, cümle analizinin bütünleşik bir beceri olduğunu düşünüyoruz. Tek cümle içinde dilbilgisi, kelime, teknik çalışmaları yapmak mümkündür. Bu durum öğrenmeyi daha kalıcı hale getiriyor. Bu videomuzda özenle seçtiğimiz cümleleri keyifle analiz ettik. Bol malzemeli, bol bilgi bombardımanlı bir videoya hazır mısın? Hemen bu videomuzu izlemeni ve analizlere başlamanı öneririm. İyi seyirler.

Merak Edebilirsin
Blog Yazıları
YDS 2024 Mart [Diyalog Soruları]
YDS 2024 Mart [Diyalog Soruları]

2024 Mart YDS Diyalog Sorularının Analizi

Devamını oku
YDS 2024 Mart [Reading Soruları]
YDS 2024 Mart [Reading Soruları]

2024 Mart YDS Reading Sorularının Analizi

Devamını oku
YDS 2024 Mart [Cümle Tamamlama Soruları]‍
YDS 2024 Mart [Cümle Tamamlama Soruları]‍

2024 Mart YDS Cümle Tamamlama Sorularının Analizi

Devamını oku
Tüm Blog Yazıları İçin
Daha Fazla
Merak Edilenler
Sıkça Sorulan Sorular

K4 English hakkında ne bilmek istersin? Tüm cevaplar burada.

İletişime Geç
K4 English nedir ve ne zaman kuruldu?

Kurucularımız, 2005 yılından beri YDT, YDS ve YÖKDİL gibi ulusal İngilizce sınavlarına yönelik çalışmalar yapmaktadır. Online içerik hazırlama sürecimiz 2017 yılında başladı ve 2019 yılında sınavlara hazırlanan öğrencilere daha iyi destek olabilmek için resmi olarak kurulduk. Bu tarihten itibaren online eğitimlerimiz ve kitaplarımızla öğrencilerimizin başarı yolculuklarında yanlarında olmaktan gurur duyuyoruz.

Kurucular kimlerdir ve bu projeyi başlatma nedenleri nedir?

Kurucularımız Hilal ve Ali hoca, İngilizce öğretmenliği ve sınav hazırlık alanında uzun yıllara dayanan bir deneyime sahiptir. Kaliteli ve erişilebilir eğitim sunma misyonu ile yola çıkan kurucularımız, K4 English'i öğrencilerin başarısını en üst düzeye çıkarmak ve İngilizce öğrenimini daha verimli hale getirmek için kurmuşlardır.

K4 English'in diğer kurslardan farkı nedir?

Özelleştirilmiş ders programları, deneyimli eğitmen kadrosu ve yenilikçi öğrenme teknolojileri kullanmasıyla K4 English, öğrencilere kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunar.

Başarı hikayeleriniz var mı?

Evet, birçok öğrencimiz sınavlarda üst düzey başarılar elde etmiş ve hedeflerine ulaşmıştır. Başarı hikayelerimizi web sitemizde bulabilirsiniz.

K4 English'in gelecek planları nelerdir?

Sürekli gelişen bir eğitim platformu olarak, kurs yelpazemizi genişletmek ve öğrencilerimize daha fazla kaynak sağlamak için çalışıyoruz.