Rehberlik
April 5, 2023

Sınavda İlk 15 Soru Kabusu!

YDS/YÖKDİL/YDT gibi sınavlarda ilk 15 soru bol antrenman isteyen, aslında çok keyifli ama nedense adayların en çok hata yapmaya müsait olduğu bölümdür.

Nedense dediğime bakma aslında nedeni belli! Bu bölüm bizim kelime, phrasal verb, collocation, edat ve tabii ki gramer bilgimizi ölçtüğü için kapsama alanı çok geniştir.

Bu ilk 15 soru, sınav tekniği ve akademik kelime bilmeyenlerin döküldüğü kötü başlangıçları ve hafızalardaki olumsuz sınav tecrübelerini hatırlatır. Bu noktada sana tavsiyem öncelikle dilbilgisinde tüm konuları doğru kaynaklardan çalışman.

Konu eksiğinin olmaması gerekiyor. Daha sonra bizim Akıllı Defter adlı kelime kitabımızdaki mantıkla Ösym'nin akademik kelime havuzundaki kelimelere çalışman ve son olarak ulaşabildiğin kadar çok sayıda çıkmış sınavın ilk 15'lerini süre tutarak çözmen ve analiz etmen.

Senin için hazırladığımız bu videoda, kendi özgün sorularımızla 'ilk 15 soru nasıl çözülür, çözerken nelere dikkat edilir ve doğru analiz nasıl yapılır?' gibi sorulara cevap bulabileceğini düşünüyorum.

Başarının anahtarı analiz etmekten geçer. Mesela ben bu videoda 15 soruyu 73 dakikada analiz edebilmişim! Hep diyorum ve uyarıyorum: 'Soruyu çözmek 1 dakika, analiz ömür boyu:)'

İyi seyirler.

Bunları da Beğenebilirsin
Hikayemi Dinlemek İster misin?
Devamını Oku >
Bu Gerçek İle Yüzleşmek için Geç Kalmış Değilsin!
Devamını Oku >
En Problemli Konu
Devamını Oku >