Rehberlik
April 5, 2023

Kural Bilen Güçlüdür! Ama Neden?

Ben de onlara derim ki: "Neyin eksik?! Kural bilen güçlüdür, kuralları benim kadar öğrenmeni sağlamaya çalışıyorum. Sen pes etme, çözmeye devam et!"

Merhaba

YDS/YÖKDİL/YDT için çalışmalar yaparken öğrencilerimle yaptığımız keyifli gramer soru çözümlerinde hep şunu duyarım kendilerinden: 'Hocam sizinle çözerken her şey çok net, keşke yalnız soru çözerken de böyle olsa..."

Ben de onlara derim ki: "Neyin eksik?! Kural bilen güçlüdür, kuralları benim kadar öğrenmeni sağlamaya çalışıyorum. Sen pes etme, çözmeye devam et!"

Dilbilgisi sorularını çözerken öncelikle konu eksikliği olmamalı ve bu noktada konuları doğru kaynaklardan çalışmak daha az kafanı karıştıracaktır.

Bilgi kirliliği ile kaynak zehirlenmesi yaşamanı istemem. Konuyu, sınava yönelik teknik anlatan konu anlatım sistemi ile çalıştıktan sonra konu tarama testleri çözmelisin.

Arka arkaya en az 60 soru çözerek öğrendiğini pratik etmiş olacaksın. Ve mutlaka teoride öğrendiğin teknik yaklaşımları kullanma konusunda ısrarcı davranmalısın.

İşte herkesin en çok zorlandığı kısım bu: öğrencilerimin benimle çözerken keyif almasının sebebi benim soruları teknik çözüyor olmam aslında!

Ve bir kere bunu sen de öğrendiğinde, artık gramer soruları ister konu tarama ister genel tekrar testi olarak gelsin hem çok keyif alacaksın hem de performansın günden güne artacak.

Bu videomuzda özenle seçilmiş karışık bir gramer testi çözdük. Umarız bu video sana da tekniğin ne kadar önemli ve aslında ne kadar keyifli olduğu konusunda ilham olur ve çözdüğün sorulara bu yöntemle yaklaşırsın. İyi seyirler.

Bunları da Beğenebilirsin
Beraber Cümle Analizini Keyifle Hale Getirelim! Ne dersin?
Devamını Oku >
Kelime Hakimiyeti Ne Demek?
Devamını Oku >
Günün Sorularını Senin İçin Derledik!
Devamını Oku >