Bloglara Dön
Ürünlerimiz
Eğitimlerimiz

Kelime

March 9, 2023

Kelime Nasıl mı Çalışılır? Cevabı bu blog da!

Marifet bir kelimeyi kuru kuru ezberlemek değildir ve zaten bu yöntem de istenilen sonuçları ve faydayı getirmeyecektir.

Merhaba

YDS/YÖKDİL/YDT gibi sınavlar başta olmak üzere genel anlamda da İngilizce öğrenmenin en temel şartı iyi kelime bilmektir.

Kelimeler akademik olanlar ve yaygın kullanılanlar olmak üzere ikiye ayrılırlar. Amacın ne olursa olsun kelimeyi doğru çalışmalı ve doğru kelimelere odaklanmalısın.

Kelime çalışırken kullanılabilecek bir sürü farklı yöntem vardır. Ve nasıl kalıcı kelime çalışması yapılacağı da kişiden kişiye göre değişebilir.

Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın doğru sözlükleri kullanmak ve sözlüklerden nasıl maksimum fayda sağlanacağını bilmek balık tutmayı öğrenmektir aslında.

Marifet bir kelimeyi kuru kuru ezberlemek değildir ve zaten bu yöntem de istenilen sonuçları ve faydayı getirmeyecektir.

Bu videomuzda sıkça karşımıza gelen avantaj & dezavantaj kelimelerinin alternatiflerini, içinde kullanıldığı bağlam ve kalıpları, önüne ve arkasına en sık hangi kelime ve yapıların geldiğini anlatarak bir kelimeyi nasıl ele almak gerektiği ve o kelimeyi çalışırken sözlükten ne gibi hazineler çıkartılabileceğini gözler önüne sermek istedik.

Umarız bu video sana ilham olur ve daha birçok kelimeyi bu yöntemle çalışır ve kalıcı hale getirirsin. İyi seyirler.

Bunları da Beğenebilirsin

Bu Gerçek İle Yüzleşmek için Geç Kalmış Değilsin!

Devamını Oku >

Sınavda İlk 15 Soru Kabusu!

Devamını Oku >

Beraber Cümle Analizini Keyifle Hale Getirelim! Ne dersin?

Devamını Oku >